Новини

Юрист Jurimex надала докази помилок українських судів при розгляді справ з іноземним елементом

07 вересня відбулось засідання комітету Асоціації правників України «Юрисдикція українських судів у спорах з іноземним елементом».

Учасниця засідання Ніна Кучерук, адвокат та керівник практики судових спорів та арбітражу «Jurimex», присвятила свою доповідь питанням арбітражної угоди при визначенні підвідомчості та підсудності справ з іноземним елементом, що переважно має місце у господарському процесі.

Кучерук Н. досить чітко визначила, за яких умов український суд приймає такі справи до розгляду та сам перелік помилок (з детальним аналізом), яких може припуститись суд.Наприклад, неправомірним може визнаватись рішення про відмову у прийнятті позовної заяви у справі з іноземним елементом у зв'язку з наявністю арбітражної угоди про передачу спору до арбітражу, оскільки таких підстав для відмови не передбачено законодавством, а можливість звернення до арбітражу – право, а не обов’язок сторони.

Помилкою також вважатиметься припинення провадження у справі за заявою відповідача, зробленою ним після подання своєї першої заяви по суті.

Все про налоги
Юрист-онлайн