pr@jurimex.ua+38(044)500-79-71
Отримати консультацію
Юрій Крайняк прийняв участь у круглому столі про реформування державного телерадіомовлення.
Повернутися в медіацентрНа головну
Юрій Крайняк прийняв участь у круглому столі про реформування державного телерадіомовлення.
Юрій Крайняк прийняв участь у круглому столі про реформування державного телерадіомовлення.

1 квітня 2014 в Києві відбувся круглий стіл на тему «Шляхи реформування обласних державних телерадіокомпаній в суспільних мовників ». Учасниками круглого столу стали відомі експерти у сфері медіа, члени Нацради з питань телерадіомовлення, керівники Національної телекомпанії України, обласних державних ТРК, а так само представники громадських організацій та медіаексперти.

Юрій Крайняк прийняв активну участь в обговоренні піднятої проблеми. У своєму виступі звернув увагу присутніх на законодавчі нюанси реформування місцевого державного телебачення. На думку Юрія, прийняття законопроекту про суспільне телебачення внесе плутанину в діяльність обласних державних телерадіокомпаній. Відповідно до чинного закону, такі телерадіокомпанії не можуть виступати базою для створення суспільного телебачення - місцеві державні мовники можуть реформуватися тільки в місцеві общинні телеканали (community broadcaster). Але при цьому процедури цих реформ законодавчо не регулюються, що ставить цілий ряд специфічних проблем, без вирішення яких реформа державного мовлення ризикує припинитися в хаос. А якщо додати до цього передбачену законопроектом про громадське телебачення передачу всіх наявних у місцевих державних ТРК ліцензій на користь громадського телебачення , то стане ясно, що реформа в такому вигляді неминуче зіткнеться з проблемами при її проведенні .

Круглий стіл проводився в рамках проекту Громадської організації «Телекритика» «Впровадження суспільного мовлення » , а так само в рамках програми Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українській медіасередовищі ».

Попередня Наступна
15.04.2014
Оксана Єфімчук прочитала лекцію для студентів КНУ ім. Шевченка на тему «Доступ до публічної інформації»
18.04.2014
Данило Гетманцев увійшов до складу Науково-методичної ради Національної школи суддів України.
Дивитися всі публікації