Новини

Руслан Мельниченко успішно захистив інтереси «ОХМАТДИТ»

Руслан Мельниченко, старший юрист практики міжнародної торгівлі та інвестування компанії «Jurimex» успішно захистив інтереси Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України в Антимонопольному комітеті України у спорі щодо порушення порядку проведення процедури закупівлі лікарських препаратів.
За твердженнями скаржника вимоги тендерної документації щодо строку придатності лікарських засобів є дискримінаційними, оскільки такі вимоги звужують коло потенційно можливих учасників. У зв'язку з цим скаржник просив Антимонопольний комітет України зобов'язати замовника внести зміни в тендерну документацію.
В ході спору Руслан Мельниченко довів, що Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України під час встановлення медико-технічних вимог до предмета закупівлі керувалася виключно нормами чинного законодавства з питань публічних закупівель та жодним чином не порушила норми Закону України "Про публічні закупівлі", а також не встановлювала будь-яких вимог, які б призвели до обмеження кола потенційно можливих учасників.
Антимонопольним комітетом України було визнано, що відповідальність за своєчасне, якісне та ефективне надання медичної допомоги покладається на лікарів, які в своїй діяльності використовують придбані закладом лікарські засоби. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі були розроблені робочою групою лікарні з урахуванням складності категорії пацієнтів, вимог законодавства України, а також міжнародних рекомендацій. Таким чином, положення тендерної документації не містять дискримінаційних норм та не порушують права учасників публічних торгів.

Все про налоги
Юрист-онлайн