pr@jurimex.ua+38(044)500-79-71
Отримати консультацію
Нове життя медичних закладів. Закон в дії
Повернутися в медіацентрНа головну
Нове життя медичних закладів. Закон в дії
Нове життя медичних закладів. Закон в дії

3травня Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я", співавторами якого є партнер юридичної компанії Jurimex Марина Слободніченко, та керівник практики медичного та фармацевтичного права Юлія Івахненко.

В законі №2002-VIII передбачається поетапна реформа системи охорони здоров'я з метою створення мережі державних і комунальних медичних установ, які б мали змогу вести діяльність самостійно. Зазначаємо, що відповідно до ст. 49 Конституції України, всі медичні установи були і залишаться в державної і комунальної власності, і не підлягають приватизації.

Автори законопроекту передбачили в документі реорганізацію закладів охорони здоров'я в держпідприємства і некомерційні підприємства комунальної форми власності, а також врахована гарантія того, що не використані закладом в поточному році кошти (крім державних і комунальних форм власності), не вилучатимуть. Їх можна буде використовувати на фінансування установи, в тому числі на ремонти або оновлення матеріально-технічної бази.

Відмітимо, закон вступив в силу з дня, наступного за днем ​​опублікування (з 4 травня 2017 го року), і вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання чинності (з 4 листопада 2017 го року).

Попередня Наступна
27.04.2017
Президент Jurimex Данило Гетманцев виступив експертом з українського права в ICSID
23.05.2017
Квоти на українську мову в телеефірі
Дивитися всі публікації